середа, 21 жовтня 2020 р.

 

Як вибрати парасольку: поради експерта



Конструкція

Перший — це конструкція. Парасолька може бути виконана у вигляді тростини або бути складаною. Вирішувати, звичайно, Вам.

Але враховуйте, що парасолька-тростина — це досить громіздка річ, з якою не дуже зручно перебувати в громадському транспорті. Однак її істотна перевага — надійність. Це практично вічна парасолька завдяки тому, що у неї немає з’єднань на спицях і стрижні.

Складані парасольки поміщаються навіть у найменшу дамську сумочку. Однак за це доводиться розплачуватися більшою ймовірністю поломки, і чим більше складань має Ваша парасолька, тим вона більше схильна до ризику.

Тип будови

Усі парасолі по типу будови діляться на механічні, напівавтомати та автомати.

Механічні парасолі — прості та водночас надійні. Вони відкриваються і закриваються вручну.

Напівавтомат розкривається при натисненні кнопки, а складається вручну.

Автомат у цьому плані найбільш зручний: обидва процеси відбуваються після натискання кнопки.

Найкраще, звичайно, мати кілька парасольок: одну — на випадок прогулянки під дощем, для цього найкраще підійде парасолька-тростина, а іншу — що складається до розмірів Вашої сумочки, щоб брати її з собою про всяк випадок.

Матеріал куполу

Після того як Ви визначилися з механізмом, зверніть увагу на матеріал, з якого виконаний купол парасольки. Найпоширеніші — це поліестер, епонж і нейлон.

Найдешевший матеріал — це нейлон, з нього найчастіше і роблять парасолі. Матеріал в цілому непоганий, але будьте готові до того, що нейлоновий купол сяде після першого дощу або змінить свій колір.

Якіснішим вважається поліестер з ефектом атласу. Парасолі з поліестеру просвічують, а сам матеріал досить міцний і практичний. Є ще поліестр з тефлоновим покриттям, він відрізняється тим, що добре відштовхує воду і швидко висихає. А ще він змінює відтінки в залежності від освітленості.

Найкраща парасоля буде виготовлена з епонжа. Матеріал за структурою схожий на плащівку, яка відштовхує воду, і парасоля залишається практично сухою навіть у зливу.

Пам’ятайте, що на якісних парасолях інформація про матеріал відображена на ярличку.

Стрижень та спиці

Можна довго сперечатися, яка парасолька краща, але матеріал стрижня і спиць парасольки — чи не найвизначальніший фактор вибору! Якщо парасоля важка, а спиці і стрижень блищать — швидше за все це сталь. Вона зараз потихеньку виходить з моди, бо не настільки гнучка, як алюміній. Але є істотний плюс сталевого каркасу — парасоля не буде вивертатися у вітряну погоду. Найпоширеніший матеріал — алюміній. Вибираючи парасольку з алюмінієвим стрижнем, беріть модель з товстим стрижнем і максимальною кількістю спиць, їх може бути від 6 до 16. Від цього безпосередньо залежить довговічність виробу. Сучасні парасолі оснащують спицями зі скловолокна з вбудованою системою «антивітер», що робить парасольку пружною та міцною одночасно.

Вибираючи парасольку, зверніть увагу на конструкцію стрижня. Якщо у Вас парасолька-тростина, то можна не переживати: стрижень цілісний і не зламається ніколи! А якщо Ви обираєте складану парасолю, то краще щоб стрижень був багатогранним. Для перевірки якості стрижня розкрийте парасольку та помахайте нею з боку в бік, стежте, щоб місця з’єднань були міцними і не розбовтаними.

Ручка

Ще один невеликий, але важливий момент — форма ручки. Тут орієнтуйтеся виключно на зручність. Якщо Вам комфортно тримати парасольку в руці, а матеріал для Вас приємний (пластик, дерево, прогумовані ручки), тоді можна сміливо купувати вподобану модель! Якщо Ви відчуваєте хоч найменший дискомфорт, то як би Вам не сподобалася модель, краще пошукати щось інше, оскільки незручні ручки будуть постійно завдавати дискомфорту, аж до хворобливих відчуттів у кисті.

Колір парасолі

І, нарешті, колір парасольки! Парасольки для чоловіків зазвичай виконуються в спокійній класичній гамі — чорний, темно-синій, сірий або бордовий. А жіночі парасольки в принципі можуть бути абсолютно будь-якого кольору, адже це аксесуар, який покликаний не тільки захистити нас від дощу, але й піднімати настрій і висловлювати наші емоції!

Немає коментарів:

Дописати коментар