пʼятниця, 8 травня 2020 р.


Ніколи знову: книги про Другу світову війну

Книги допомагають нам лікувати наші рани, слова загоюють їх. А Друга світова війна, найбільш болюча рана, яку нам досі важко прийняти без болю. Книги змушують нас плакати, сумувати, книги володіють великою очищаючою силою. А головне - вони не дозволяють нам забути важливі речі. І, може з часом, наш біль перестане бути таким гострим, але ми вже не зможемо ніяким чином допустити, щоб такі жахіття повторились, ніколи знову...



Борис Васильєв.  « А зорі тут тихі» (Вік: 14+)


Повість російського радянського письменника Бориса Васильєва, що оповідає про долю п'яти дівчат і їх командира в часи Другої Світової війни. Написана в 1969 році. Вважається одним з найкращих художніх творів на військову тематику і творів про долю людини на війні. «У війни нежіноче обличчя» – це звідси.


Книга "А зори здесь тихие..."



Віктор Некрасов, « В окопах Сталінграда» (Вік: 12+)

Книга автора-киянина. «В окопах Сталінграда» – війна без прикрас. Де люди більше не люди, а жива сила, витратний матеріал. Найчастіше без техніки. «Не щастить нашому полку. Яких-небудь нещасних півтора місяця лише воюємо, і ось вже ні людей, ні гармат. По два-три кулемети на батальйон…».
                                                         Читать бесплатно электронную книгу В окопах Сталинграда. Виктор ...
                                             читати або скачати тут




Маркус Зузак. «Крадійка книжок» ( Вік: 14+)
Дівчинка Лізель вимушено оселяється в прийомних батьків у простій німецькій родині. На вулиці 1939 рік, і справи стають зовсім моторошними. Ті, хто не виказує захвату політикою Гітлера, наражаються на небезпеку.
Але життя триває: потрібно ходити до школи, допомагати вдома і заробляти на їжу. У Лізель з’являються друзі, а прийомні батьки, попри позірну грубість, завойовують її серце своєю добротою. Та війна не спить. Невдовзі родині Лізель на їхній Хімель-Штрассе (тобто Небесній вулиці) доведеться переховувати втікача, а потім і самим балансувати на межі життя і смерті.
Книжка привертає увагу з перших же сторінок незвичністю оповіді – адже цим іронічним, глибоким і віртуозним наратором є сам Смерть
Визнаний бестселер можна прочитати тут:    натисни




Тірца Атар. «Від війни плачуть» ( Вік: 6+)
Тірца Атар, ізраїльська поетеса, акторка й співачка, народилася під час Другої світової війни, а у своїй книжці для дітей «Від війни плачуть» описала ще одну війну, пізнішу, яку переживала її країна. Міні-повість у віршах вперше вийшла друком 1975 року. 2015-го року книжку переклала українська поетеса й прозаїк Анна Хромова.
Оповідь у книжці веде 7-річна дівчинка, тато якої на війні. Ситуація до болю нагадує обставини в багатьох сучасних українських родинах. Життя ніби триває: є школа, робота, друзі, ігри, телевізор і мирне небо над головою. Але зовсім поруч, за якусь, зрештою, невелику кількість кілометрів, тривають обстріли й вибухають міни

Послухати уривки з цієї книги можна   тут




Ентоні Дорр. «Все те незриме світло»( Вік: 14+)
Дві сюжетні лінії роману знайомлять нас із двома протагоністами – хлопчиком Вернером, якому доведеться стати солдатом Третього Рейху, та незрячою французькою дівчинкою Марі-Лорою, яка втікає з окупованого Парижа до Нормандії, везучи із собою велику таємницю. Описуючи паралельно їхні долі, автор створює живих і пронизливих персонажів, які не лишають байдужими нікого.
«Все те незриме світло» зрежисовано з безпосередністю притчі, змонтовано з тривожних, болісних, щемливих сцен, підсилено постійною напругою та насичено промовистими символами. Ефектний і попри все життєствердний текст не тільки показує бридке нутро війни, а й дає надію, силою любові створює вихід з безвиході.

Прочитати або скачати книгу можна    тут

Немає коментарів:

Дописати коментар