пʼятниця, 22 травня 2020 р.

ПРОБНЕ ЗНО: ДАТИ ТЕСТУВАННЯ



Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.
Це визначено наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 21.05.2020  № 70.
З 1 червня в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти буде розміщено оновлені запрошення-перепустки, у яких зазначаються адреси пунктів пробного тестування.
Нагадуємо: для входу до «Особистого кабінету учасника ПЗНО»  необхідно увести логін та пароль, отримані раніше від регіонального центру.  Для того щоб роздрукувати запрошення-перепустку для участі в пробному ЗНО, необхідно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку». Документ формується у форматі PDF та завантажується автоматично.
Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:
  • 15 – 17 червня (українська мова і література);
  • 17 – 19 червня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).
Для тих, хто скористається такою можливістю, результати тестування з української мови і літератури буде оприлюднено до 21 червня, з решти предметів — до 23 червня.
Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:
  • оригіналу документа, за яким реєструвалися для участі в пробному ЗНО;
  • запрошення-перепустки;
  • засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).
Рекомендуємо мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою, антисептик для рук.

четвер, 21 травня 2020 р.

ЗНО-2020: ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ



Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.
Відтак основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня, з іспанської, німецької, французької мов — 6 липня, з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня.
До 4 червня 2020 року на  інформаційних сторінках будуть розміщені запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.
Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зреєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

середа, 20 травня 2020 р.

21 травня - День вишиванки
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.
В 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.


вівторок, 19 травня 2020 р.


5 книжок для тих, кому трохи за 10



"НОВЕНЬКА ТА ІНШІ ІСТОРІЇ"

Оксана Сайко, "Видавництво Старого Лева"
Новенька та інші історії - Сайко ОксанаКнига з різнобарвними історіями. Одна історія – це один розділ.
Таких оповідань досить багато, і всі вони дуже різні: одне про добро, друге про сміливість, третє про любов, четверте про дружбу, п'яте про співчуття…
Всі вони закінчуються тим, що добро перемагає, а зло стає відоме усім.


                                                                            читати онлайн


"ЧУДОВЕ ЧУДОВИСЬКО"

Сашко Дерманський, А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
Чудове чудовисько (книга) — ВікіпедіяОдного разу у Соні з'явився незвичайний друг – Чудовисько! Ну або ж Чу Пластиліненко, як його почали називати, відколи він почав ходити до "людитинської" школи. Там він і розплачувався обожнюваними пластиліновими баранцями у буфеті.
За сюжетом йому треба поспішити зібрати 7 подяк від людей до Великого Жахливого Збіговиська, щоб його не закинули в країну Жаховиськ.
Книга дуже смішна та непередбачувана.

В.Гауф

Карлик Ніс

Карлик Ніс. В.ГауфКазка «Карлик Ніс» Гауфа була 

написана в 1826 році. 

Це один з кращих творів німецького
казкаря, наповнений магією, злими

 чарами, перетвореннями.


Еріх Распе
у переказі Корнія Чуковського

Пригоди барона Мюнхаузена

Пригоди барона Мюнхаузена

  Сміливий і вигадливий барон Мюнхаузен із захопленням 

   розповідає читачам про свої неймовірні пригоди. 

   Мало хто вірить у правдивість цих історій. Тому 

    іменем барона Мюнхаузена нині називають людей, які 

    люблять пофантазувати і приписують собі всілякі

     неймовірні подвиги.






Міфи Стародавньої Греції

у переказі Льва та Всеволода Успенських

Дванадцять подвигів Геракла

Дванадцять подвигів Геракла

За пророцтвом, Геракл повинен був служити малосильному й лякливому мікенському цареві Еврисфею впродовж 12 років, та ще й протягом цієї служби здійснити 10 подвигів. 

І він таки здійснив їх. Але через те, що два подвиги Еврисфей Гераклові не зарахував, їхня кількість зросла до 12. Так і виникли знамениті міфи про 12 подвигів Геракла. 

День блокнота або День записної книжки
19 травня проводять День блокнота або День записної книжки. 
Відзначають з 2016 року. 

Печать Эко блокнотов А4 на пружине. Типография Конус-Ю

понеділок, 18 травня 2020 р.

День брудного посуду

18 травня проводять День брудного посуду.

Сьогодні можна не мити посуд! 😃😃😃

Подія 18 травня - День брудного посуду

18 травня - Міжнародний день музеїв. 

Відзначається щорічно відповідно до рішення ХІ Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв, яка відбулась у травні 1977 р.


                      Учебный художественный музей имени Ивана Цветаева — Википедия

             Міжнародний день музеїв

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі у 1977 році

Кілька цікавих фактів про музеї: Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв в світі, почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур; музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році; Британський музей (British Museum) вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.